Цитомегаловірус

Цитомегаловірус — це один із типів вірусів герпесу. Зустрічається у половини дорослого населення у віці після 35 років.

Заразитися цитомегаловірусом можна при незахищеному статевому контакті, при переливанні крові та трансплантації донорських органів. Також цитомегаловірус може перейти від матері до плоду під час вагітності і безпосередньо при пологах.

Це найбільш небезпечний шлях зараження, так як він призводить до вродженої цитомегаловірусної інфекції, що небезпечна порушеннями у розвитку дитини.

Симптоми цитомегаловірусу

Даний вірус у людей з високим імунним статусом часто проходить без зовнішніх проявів і має приховану форму перебігу. На початку інфікування у таких хворих може спостерігатися:

  • гарячковий стан;
  • збільшення лімфовузлів;
  • загальна слабкість;
  • біль у м'язах.

Через деякий час в організмі виробляються антитіла проти цитомегаловірусу.

Люди зі слабким імунітетом (ВІЛ-інфіковані, після хіміотерапії, трансплантації внутрішніх органів) мають більш яскраво виражені симптоми захворювання, оскільки вірус вражає життєво важливі органи — печінку, легені, нирки та ін.

При вродженому інфікуванні цитомегаловірусом у дитини розвивається серйозне захворювання — цитомегалія, що має такі симптоми, як:

  1. збільшення внутрішніх органів;
  2. затримка в розвитку;
  3. аномалії зору і росту зубів.

Аналізи для діагностики ЦМВ інфекції

Виявити цитомегаловірус можливо за допомогою ПЛР-діагностики слини та інших біологічних рідин. З її допомогою можна тільки виявити вірус, але не можна проаналізувати його активність, що важливо.

Більш ефективним вважається дослідження культурального посіву. Також можуть виконуватися аналізи на антитіла IMG і IGG: перший допомагає засвідчити інфікування і періоди загострення, другий говорить тільки про наявність вірусу в організмі.

Здати аналізи на цитомегаловірус ми рекомендуємо всім жінкам, які планують вагітність.

На жаль, повністю позбутися від цитомегаловірусу неможливо. Але існують препарати, здатні пригнічувати кількісне число вірусу.

Лікування цитомегаловірусу комплексне, спрямоване на підвищення імунного статусу хворого і знищенню вірусу. При ефективному лікуванні кількість вірусних молекул приходить в норму. Тепер залишається тільки стежити за імунограмою і підтримувати загальний стан свого здоров'я.

comments powered by HyperComments