Цистит

Цистит — це запальне захворювання сечового міхура. Може мати бактеріальну природу (провокуватися інфекціями) або небактеріальну (викликане хімічними речовинами).

Цистит частіше виникає у жінок, ніж у чоловіків. Це пояснюється особливостями будови сечовипускального каналу: у представниць прекрасної статі він ширший і набагато коротший, що сприяє потраплянню подразників і патогенних мікроорганізмів безпосередньо в сечовий міхур.

Сприяючими факторами до розвитку циститу у жінок є:

 • переохолодження, особливо в області органів малого тазу;
 • грибкові та інфекційні ЗПСШ;
 • поліпи в уретрі і сечовому міхурі;
 • специфічна будова статевих органів (вроджена близькість уретри до піхви);
 • тривале перебування в положенні сидячи (близько 4-6 годин);
 • зловживання гострими, пряними, солоними і смаженими стравами;
 • недостатня кількість вживаної рідини;
 • недотримання правил особистої гігієни;
 • тривалі проміжки між процесами спорожнення сечового міхура;
 • інші чинники, що сприяють порушенню бар'єрних функцій організму (стреси, неправильне і нераціональне харчування, недосипання).

У чоловіків цистит виникає внаслідок хронічних запальних захворювань органів малого тазу (простатит, епідидиміт, орхіт тощо).

Симптоми циститу

Запальне захворювання починається раптово: частішає сечовипускання, після якого відчувається сильне бажання спорожнити сечовий міхур. Помилкові позиви виникають кожні 15-20 хвилин, а при безпосередньому сечовипусканні виділяється невелика кількість сечі, іноді — з кров'яною домішкою. Також спостерігається біль в надлобковій зоні, лихоманка і сильна слабкість.

При більш складних формах захворювання виникає висока температура, з'являється відчуття нудоти, блювання, сеча набуває молочного відтінку. При виявленні перелічених симптомів можна підозрювати цистит.

Ми настійно не рекомендуємо займатися самолікуванням, оскільки медичні препарати, підібрані не фахівцем, здатні тільки усунути неприємні ознаки захворювання, а не його причину.

Запалення сечового міхура перейде в приховану форму і може перерости в хронічний процес, сильно знижує якість життя свого власника.

Як лікувати цистит?

Курс лікування циститу може бути призначений після повної перевірки сечового міхура, нирок, сечовипускального каналу і з'ясування точної причини захворювання.

Зазвичай лікування складається з наступних методів:

 1. Антибактеріальна терапія.
 2. Прийом протизапальних препаратів натурального походження (морси з брусниці і журавлини, урологічні трав'яні збори та ін).
 3. Спринцювання відваром ромашки для жінок.
 4. Теплі компреси та ванни.
 5. Імуностимулятори.

У деяких випадках призначаються фізіотерапевтичні процедури. Також під час лікування циститу важливо дотримуватися постільного режиму, дієти, яка виключає гостру, пряну і солону їжу, намагатися більше пити.

Всі перераховані вище медичні заходи належать до лікування гострого циститу. Але як лікувати хронічну форму циститу?

Терапія включає ті ж види препаратів, тільки підбираються більш сильнодіючі антибіотики. Важливо приділити особливу увагу зміцненню імунної системи та постійному дотриманні щадної дієти. Що ж зробити для того, щоб позбутися циститу раз і назавжди?

Якщо цистит приходить знов і знов, це вірна ознака неправильного лікування.

Пам'ятайте, що причиною, яка дратує стінки сечового міхура, найчастіше є грибкові та бактеріальні захворювання статевих органів. Наприклад, найпростіша молочниця може стати причиною багатьох страждань у вигляді повторюваних циститів як у чоловіків, так і у жінок.

Лікування циститу наосліп, коли препарат ви вибираєте прямо в аптеці, керуючись порадами друзів і рекламою, — вірний шлях втратити здоров'я. Непролікований цистит призводить не тільки до сильного погіршення якості життя, але і до новоутворень, раку сечового міхура та виснаження ниркових функцій.

Одне обстеження у лікаря виявить справжні причини захворювання і надійно захистить вас від неприємних симптомів і ускладнень циститу.

Збережіть своє здоров'я на довгі роки!